Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 25780035
Kort fortalt. E.U.H. HOLDING A/S har CVR-nummer 25780035 og er registreret som aktieselskab, startet 30. november 2000. Adressen i CVR er Vellerupvej 32, 6534 Agerskov. Branche: Dyrkning af andre etårige afgrøder. Status: aktiv.
Vellerupvej 32, 6534 Agerskov
Dyrkning af andre etårige afgrøder
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
30. nov. 2000 –
Virksomhedens levetid
CVR 25780035 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
E.U.H. HOLDING A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 25780035 · E.U.H. HOLDING A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
E.U.H. HOLDING A/S har CVR-nummer 25780035.
E.U.H. HOLDING A/S er registreret i CVR på adressen Vellerupvej 32, 6534 Agerskov.
E.U.H. HOLDING A/S blev startet 30. november 2000 ifølge CVR.
E.U.H. HOLDING A/S er registreret i branchen Dyrkning af andre etårige afgrøder (branchekode 011900).
E.U.H. HOLDING A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Dyrkning af andre etårige afgrøder · 011900
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Vellerupvej 32, 6534 Agerskov
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
30. nov. 2000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for E.U.H. HOLDING A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 17.12.01. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 20–24,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+6 flere i listen nedenfor
E.U.H. HOLDING A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Kapital 66,67–89,99 %
Kapital 66,67–89,99 %
Kapital 66,67–89,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
EUH Capital ApSSelskab · CVR 45512673
EUH Invest ApSSelskab · CVR 45543560
ATUH Capital ApSSelskab · CVR 45512649
5 tidligere ejere vises ikke.
Asger Underbjerg HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. apr. 2022
Eilif Underbjerg HansenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 23. feb. 2007
Eivind Underbjerg HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. feb. 2007
Kenneth UnderbjergPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. apr. 2022
2 tidligere ledelsesroller vises ikke.
BOVVEJ INVEST ApSSelskab · CVR 17649000
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 30. nov. 2000
BILLIGCAMPING.DK ApSSelskab · CVR 30278135
Kapital 66,67–89,99 % · stemmer 66,67–89,99 % · siden 1. okt. 2025
Højset ApSSelskab · CVR 43030426
Kapital 66,67–89,99 % · stemmer 66,67–89,99 % · siden 31. mar. 2025
Rise Park A/SSelskab · CVR 46460758
Kapital 66,67–89,99 % · stemmer 66,67–89,99 % · siden 28. apr. 2026
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 17.12.01, virksomheden opdateret i CVR 25. sep. 2026, 12.58.10. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
AU Invest af 19.03.2025 ApSSelskab · CVR 45543544
AUF Invest ApSSelskab · CVR 45543536
CUH Invest ApSSelskab · CVR 45543501
CUK Invest ApSSelskab · CVR 45543552
KU Capital ApSSelskab · CVR 45512657
MAUH Capital ApSSelskab · CVR 45512665
MUH Capital ApSSelskab · CVR 45512630
Eivind Underbjerg HansenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 20. feb. 2007
Green BFF ApSSelskab · CVR 45089533
Kapital 10–14,99 % · stemmer 10–14,99 % · siden 18. nov. 2024
K/S Sunset Boulevard, KometvejSelskab · CVR 43605143
Kapital 10–14,99 % · stemmer 10–14,99 % · siden 29. dec. 2022
K/S Aarhus, Morten Børups GadeSelskab · CVR 40091319
Kapital 10–14,99 % · stemmer 10–14,99 % · siden 1. jan. 2024
Sunset Boulevard, Kometvej Komplementar ApSSelskab · CVR 43603000
Kapital 10–14,99 % · stemmer 10–14,99 % · siden 29. dec. 2022
Aarhus, Morten Børups Gade Komplementar ApSSelskab · CVR 40091173
Kapital 10–14,99 % · stemmer 10–14,99 % · siden 1. jan. 2024
2 tidligere ejerandele vises ikke.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Den nyeste rapport kunne ikke bruges i grafen. De viste hovedtal tilhører den valgte, ældre periode. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Bruttoresultat | 1.425.595 | 6.900.831 |
| Driftsresultat | 1.326.565 | 4.738.473 |
| Resultat før skat | 5.159.579 | 7.371.547 |
| Årets resultat | 4.919.447 | 7.131.415 |
| Egenkapital | 108.113.858 | 110.325.825 |
| Aktiver | 188.599.095 | 252.756.867 |
| Gældsforpligtelser | 80.485.237 | 142.431.042 |
| Likvider | 675.104 | 9.575.104 |
| Omsætningsaktiver | 14.584.779 | 28.306.928 |
| Kortfristet gæld | 826.665 | 15.713.892 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2021–2022Årets resultat
13.268.886 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. apr. 2018 – 31. mar. 2019 | 3.433.733 |
| 1. apr. 2019 – 31. mar. 2020 | 16.091.487 |
| 1. apr. 2020 – 31. mar. 2021 | 4.919.447 |
| 1. apr. 2021 – 31. mar. 2022 | 13.268.886 |
| 1. apr. 2022 – 31. mar. 2023 | Ikke oplyst |
| 1. apr. 2023 – 31. mar. 2024 | Ikke oplyst |
| 1. apr. 2024 – 31. mar. 2025 | Ikke oplyst |
| 1. apr. 2025 – 31. mar. 2026 | Ikke oplyst |
Soliditet · beregnet ultimo 2021–2022
44,4 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2021–2022
169,6 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025–2026 · 1. apr. 2025 – 31. mar. 2026
Offentliggjort 8. sep. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024–2025 · 1. apr. 2024 – 31. mar. 2025
Offentliggjort 15. sep. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023–2024 · 1. apr. 2023 – 31. mar. 2024
Offentliggjort 6. sep. 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022–2023 · 1. apr. 2022 – 31. mar. 2023
Offentliggjort 9. okt. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021–2022 · 1. apr. 2021 – 31. mar. 2022
Offentliggjort 13. sep. 2022
2020–2021 · 1. apr. 2020 – 31. mar. 2021
Offentliggjort 18. aug. 2021
2019–2020 · 1. apr. 2019 – 31. mar. 2020
Offentliggjort 21. jul. 2020
2018–2019 · 1. apr. 2018 – 31. mar. 2019
Offentliggjort 18. jun. 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗